Bilimsel kongrelerin sistemi yeniden düzenlensin. 

 

Devamını oku: Bilimsel Kongrelerin GeleceğiEtrafı tel örgülerle gömülü bir sevgi alanı…

Devamını oku: Mutluluk Kabristanı

Aşk bağlılık mı bağımlılık mı?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 "Kedide büyük bir sır vardır."

Devamını oku: Muezza

 "Tarihler adını andığı an" ne zaman gelecek, merakla bekliyoruz.

Devamını oku: Tarihler adını andığı an

"Ey merhamet! Sen her türlü hıyanetten de daha zalimsin! Zira Türkler yardımları ile onların dinlerini satın aldılar. Bununla beraber Müslümanlar onları din değiştirmeye zorlamadılar."

Devamını oku: Aleviliğin Arka Planı

Çevresindeki gerçek dostları da Nihat Genç'in her söylediği, her yaptığında "hikmet arama"ktan vazgeçip bazen da olsa onu "terbiye sınırları"na davet edip ikaz etseler iyi olmaz mı?

Devamını oku: Nihat Genç'in Markalı Küfürnamesi

Türkiye köylülükten kurtarılması veya kurtulması gereken bir devlettir. Fakat bundan önce, şehir insanının şehirli insan hüviyetine uygun bir donanıma sahip olması gerekir. 

Devamını oku: Köylü: Biraz Sessizlik

Bir şehrin kaldırım taşlarında yürürken bile zevk alan bir kadının hikayesidir bu. Belki de içimizden biri. Yaşadığı şehri delicesine seven, her sokağını, her binasını adım adım gezerken tarihi bir yolcuğa çıkabilen, adeta varlığını yaşadığı şehirle özdeş kılmış insanlar vardır aramızda. Şu anda metroda bir yolcu koltuğunda eve ya da işe gidiyor, evinizde rahat kanepenize uzanmış televizyon izliyor, yemyeşil ağaçların ortasındaki bir bankta oturmuş rüzgârın tadını çıkarıyor veya bir kafede köşedeki masada çayınızı yudumluyor olabilirsiniz.

Devamını oku: İçimizdeki Yabancı

diyanetTürkiye'de Dindarlık Anlayışları Üzerine Bir Derkenar


Ankara'nın bir köyünde imamlık yapan bir arkadaşım anlatmıştı. Cemaatten biri bir gün hocaya bir dua göstermiş. Duanın hikmeti ise şöyle: Peygamber Efendimiz döneminde bir adam varmış. Adamda her çeşit günah mevcut.

Devamını oku: Kimin Dini? Hangi Dindar? Neden Reform?